2008-2009 Student Government Association

UNDERGRADUATE REPRESENTATIVES

Major Representatives

AE: Ganesh Nair, Adam Weiss

ARCHITECTURE: Miguel Arias, Jason Kuykendall

AT-LARGE: Justin Nguyen, Le Garen Toomer, Ross Tyner

ATHLETIC ASSOC.: Dalton Hedberg, Will Woodworth

BIOL: Alex MacDonell

BME: John Dimotakis, Philip Trusty

CHBE: Jina Kang

CHEM: Brenda Morales

CE: Priya Taparia

CS: Victoria Au, Jacob Paul

COOP, Fall : Ryan Leary

COOP, Spring: Sunny Shah

EAS: James Hite

ECON: Nupur Patel

ECE: Vineeth Chander, Parker Hancock, Stan Komsky

HTS: Jourdan Oldstein-Read

ISyE: Roshan Chandiramani, Raphael Rose

INTA: Sean Wilson

LCC: Christopher Cassidy

MGT: Corey Boone, Chris McHargue, Andrew Williams

MSE: David Soracco

MATH: (Vacant position)

ME: Sahil Kumar Batta, Chet Campbell, Charles Shoemaker, Tyler Jackson

MODLANG: Lauren Wildschut

PHYS: Will Boyd

PTFE: Anne Campeau

PSYC: Mansi Raval

PUBP: Kristie Champlin

CLASs REPreSentatives

Freshman President: Travis Horsley

Freshman Class: Daniel Nussenbaum, Michael Paravati, Michael Reynolds

Sophomore President: Brian-Paul Gude

Sophomore Class: Nancy Bota, Paige Cruver, Carlos D’Almeida

Junior President: Andy Jones

Junior Class: Samar Al-Kawas, Christopher Herron

Senior President: Charlene D’Souza

Senior Class: Aayush Daftari, Rishabh Singhania, Varun Prasad

EXECUTIVE BOARD

Chief of Staff: George Ray

VP Administrative Affairs: Alina Staskevicius

VP Campus Affairs: Robert McEntyre

VP Campus Organizations: Azhar Mithaiwala

VP Finance: Austin Rahn

Director of Communications: Brian Tyson

Institute-Wide Committee Chair: Kristie Champlin

COMMITTEE CHAIRS

Academic Affairs: Corey Boone

Athletic & Rec Services: Charles Shoemaker

Campus Services: Ashish Katariya

Cultural Affairs: Tim Tam

Information Technology: Juan Villa

Internal Development: Parker Hancock

Parking, Transportation & Facilities: Jason Middleton

Planning & Development: Jimmy Williams

Public Relations: Amrit Bhavinani

Student Lobby Board: Travis Horsely

FreShGA Advisors: Denise Bringslid, Tyler Grubbs, Katherine Joy, Katie Maxwell, John Semmens

GRADUATE SENATORS

MAJOR REPRESENTATIVES

BME: Brock Wester, William Wan

CHEME: Janna Blum, Richard Moore

CHEM: Anthony Baldridge, Nicholas Haase, Woody Kathy

CRP: Justin Chapman, Baruch Feigenbaum

CE: Punita Anand, Gretchen Goldman

EAS: Peter Leech

ECON: Yi Yang

ECE: Vandana Mohan, Yiran Yuan

ISyE: Visharad Mohan, Yiran Yuan

INTA: Kathryn Pratt

MGT: Andrew Shulman

MSE: Christopher Neel

MATH: Mitch Keller, Rebecca Winarski

ME: Vigneshwar Kalyanasun

MUSIC: Jan Oliver

PSYC: Katherine Schnure

PUBP: Patrick McKeon

MEMBERS AT LARGE

Carl Yerger, Brant Callaway, Charlie Moseley, Matthew Roe, Emily Lantrip, Evan McClain, Michael Ellis

EXECUTIVE BOARD

VP Campus Organizations: Azhar Mithaiwala

VP Finance: Austin Rahn

Joint IT Chair: Juan Villa

GRADUATE JUDICIAL CABINET

Chief Justice: Craig Sloane

Justices: Esfandiar Bakhtiar, Anuj Madan, Mike Miller, Stephen He